Lampy zespolone

Informowanie o próbach podejmowania manewrów czy zmianie kierunków jazdy to jedne z kilku funkcji, jakie spełnia światło pozycyjne. Generują je tylne lampy zespolone, które są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów poruszających się po drodze. To ważne elementy znakowania aut czy maszyn rolniczych, wpływające na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Konieczność stosowania odpowiedniego oświetlenia przy pojazdach wynika z przepisów prawa. Chcąc spełnić normy obowiązujące na terenie krajów Unii Europejskiej, należy zakupić elementy oświetleniowe z właściwymi homologacjami. Przygotowaliśmy je w naszym asortymencie. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich rozwiązań.

Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników

1 2

Uniwersalne modele lamp zespolonych

Oferujemy uniwersalne rozwiązania spełniające kilka funkcji. Lampa tylna zespolona stosowana jest m.in. w samochodach osobowych i ciężarowych jako światło stopu czy kierunkowskazu. Można ją również wykorzystać do oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Polecamy też lampy zespolone przeciwmgielne, które znacząco poprawiają bezpieczeństwo kierowcy oraz pozostałych uczestników ruchu. Wykorzystują technologię, jaka zwiększa dostrzegalność pojazdu w trakcie silnych opadów atmosferycznych. Są przeznaczone do użytku w momencie, gdy widoczność na drodze spada do 50 metrów.

Lampy zespolone LED do aut osobowych i ciężarowych

Elementy oświetleniowe od dobmar.com.pl to energooszczędne wyposażenie typu LED. Pojedyncza lampka nadaje się do długiej eksploatacji, co wpływa na zmniejszenie częstotliwości konserwacji oświetlenia. Ze względu na brak rtęci i innych szkodliwych substancji, użytkowanie tego akcesorium ma neutralny wpływ na środowisko.

Diodowa lampa zespolona do samochodów może wykorzystywać napięcie 12 lub 24 V. W zależności od indywidualnych potrzeb dobierzesz wariant o określonej wartości tego parametru bądź uniwersalny. Poszczególne rozwiązania pasują do wielu marek i modeli aut osobowych oraz ciężarowych. Już teraz sprawdź dostępne produkty i skorzystaj z oferty sklepu internetowego dobmar.com.pl.