Lampy kierunkowskazów

Sygnalizowanie skrętu czy wykonywania innego manewru ma duże znaczenie na drodze. Daje bowiem szansę innym kierowcom na przygotowanie się do zaplanowanego działania sygnalizującego. Lampy kierunkowskazów marki Dobmar to produkty pasujące do aut różnych marek i typów. Dostarczamy wysokiej jakości rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jeśli szukasz takich elementów oświetlenia do swojego auta – zachęcamy do przejrzenia katalogu dostępnego na tej stronie.

Dlaczego kierunkowskazy zawsze powinny być sprawne?

Sprawnie działające lampy kierunkowskazu, mrugające z równomierną częstotliwością, odgrywają ogromną rolę w ruchu drogowym, zwiększając bezpieczeństwo w nim. Włącza się je przed wykonaniem manewru, np. przy zmianie pasa, skręcaniu lub wyprzedzaniu. Dzięki temu inni kierowcy mogą się przygotować, dostosowując np. prędkość jazdy czy zachowując odpowiedni odstęp. To jeden z podstawowych sposobów na unikanie kolizji i nieporozumień.

Z tego powodu sprawność lamp kierunkowskazu jest bardzo ważna, a niedziałające migacze mogą być podstawą do wystawienia mandatu. Ponadto brak działających świateł może zagrażać zdrowiu i życiu samemu kierowcy, jego pasażerów, jak i innych uczestników ruchu. Jeśli więc doszło do ich uszkodzenia – trzeba je wymienić.

Właściwy dobór lamp kierunkowskazów – czym się kierować?

Przede wszystkim ten element oświetlenia powinien być dopasowany do konkretnego modelu pojazdu. W nowoczesnych samochodach coraz częściej wykorzystuje się LED-y, które również znajdziesz w prezentowanej ofercie. Ponadto należy zwrócić uwagę na częstotliwość migania. Prawo określa, że powinna ona być równomierna i wynosić od 1 do 2 mrugnięć w ciągu sekundy.

Wysokiej jakości kierunkowskazy marki Dobmar

Jeśli poszukujesz odpowiednich lamp do Twojego pojazdu, by czytelnie sygnalizować zamiar wykonania danego manewru – zachęcamy już teraz do skorzystania z oferty Dobmar. Dostarczamy wybór oświetlenia do różnych aut, więc z pewnością znajdziesz tutaj część pasującą do Twojego modelu. Pamiętaj, że sygnalizowanie kierunkowskazem zmiany kierunku ruchu czy wyprzedzania to obowiązek! Dlatego zadbaj o sprawne światła w swoim samochodzie.